15
cze

Okuninka to piękna wieś o charakterze letniskowym, która może oczarować każdego z nas. Położenie w pobliżu Włodawy, bliskość Lasów Sobiborskich oraz dobrze rozwinięta infrastruktura turystyczna, dzięki której bez większych problemów można tu znaleźć tanie noclegi – oto czynniki, dzięki którym tak wiele osób stawia na wypoczynek w tej części kraju.

Okuninka stała się dzięki temu jednym z najważniejszych punktów na turystycznej mapie województwa lubelskiego, a chętnych na spędzenie wakacji na jej terenie przybywa z każdym rokiem. W jaki sposób można tu spędzić wolny czas? Jedną z ciekawszych propozycji są piesze lub rowerowe wycieczki po pobliskim Sobiborskim Parku Krajobrazowym, znanym z ciekawej szaty roślinnej oraz z ciekawych rezerwatów przyrody. Okuninka jest też dobrym miejscem dla tych osób, którym marzą się wycieczki do tak pięknych miast, jak Włodawa czy Chełm.

Dumą tego letniska pozostaje jednak Jezioro Białe, będące jednym z najsłynniejszych jezior na terenie Pojezierza Łęczyńsko – Włodawskiego. Jest ono miejscem chętnie odwiedzanym i przez wędkarzy, i przez amatorów sportów wodnych, a dzięki plaży chętnie wypoczywają nad nim całe rodziny. To miejsce przyciąga też dobrym zagospodarowaniem, a w licznych ośrodkach wypoczynkowych każdy z nas może znaleźć dla siebie miejsce.