05
lis

Więc zdecydowałeś się na uprawianie najlepszego sportu na naszej planecie: wędkarstwa! Teraz musisz przygotować się do wędkowania. Ten krok może wydawać się przytłaczający, gdy patrzy się na tysiące różnych produktów wędkarskich na rynku. Oto podstawowe elementy, które pozwolą Ci zacząć:

Wędka i kołowrotek

Jest to z pewnością najważniejsze narzędzie wędkarskie. Wędka spinningowa i kołowrotek to najpopularniejszy wybór i najłatwiejszy do nauczenia. Wędkarze na każdym poziomie zaawansowania mogą używać combo spinningowego (wędka i kołowrotek razem).

Pudełko na haki

Posiadanie pudełka z przyborami jest bardzo ważne. Twoje pudełko na przynęty pozwoli Ci utrzymać wszystkie przynęty, haczyki i narzędzia w jednym miejscu. To ochroni twój sprzęt przed wodą i słońcem i sprawi, że wszystko będzie łatwiejsze do znalezienia.

Pływaki i ciężarki

Oba są bardzo podstawowymi przedmiotami do wędkowania. Pływaki są używane do utrzymania przynęty w zawieszeniu i poza dnem. W przeciwieństwie do nich ciężarki są używane do utrzymania przynęty na dnie wody.

Apteczka pierwszej pomocy

Jest to narzędzie, o którym każdy wie, że powinien je mieć, ale mimo to wielu wędkarzy go nie posiada. Małe apteczki zajmują niewiele miejsca w pudełku z narzędziami, a mogą uratować życie. Wybierasz się na połów ryb nad morzem? Koniecznie przeczytaj ten artykuł wyjaśniający, jak bezpiecznie zachowywać w warunkach morskich.

Haki

Posiadanie wielu różnych rozmiarów haków jest bardzo ważne przy rozpoczynaniu pracy. Różne rozmiary przynęt dadzą Ci możliwość stosowania różnych rozmiarów przynęt i celowania w różne gatunki ryb.

Linka

Linka jest używana do mocowania haczyka lub przynęty do kołowrotka. Zazwyczaj, gdy zaczynasz łowić, żyłka sprawdzi się w większości zestawów.

*Upewnij się, że grubość żyłki jest odpowiednia do wielkości ryb, które będziesz łowił.

Sztuczna przynęta

Kiedy zaczynasz, dobrze jest zachować prostotę. W miarę jak będziesz łowił więcej ryb, dowiesz się od kolegów wędkarzy, jakie przynęty i zanęty są skuteczne w Twoim regionie i dlaczego. Zacznij od podstawowych przynęt, wahadłówek i małych patyczków, które wyglądają jak realistyczne rybki, dopóki nie zorientujesz się, które przynęty są najlepsze w Twoim akwenie.

Żywa przynęta

Żywa przynęta jest świetna, szczególnie dla początkujących wędkarzy. Robaki są doskonałym wyborem dla początkujących wędkarzy i dają najlepsze możliwości połowu.